Smart dom – przewodnik po nowoczesnych rozwiązaniach

nowoczesne domy

Spis treści

Żyjemy w czasach, gdzie technologia nieustannie się rozwija, a producenci sprzętu RTV i AGD są w stanie zaskoczyć użytkowników coraz ciekawszymi funkcjami. Dotyczy to także zarządzania całym domem, czego idealnym przykładem jest smart dom. To rozwiązanie, które pozwala na zdalne sterowanie różnymi urządzeniami z poziomu własnego smartfonu. Jednak by inteligentny dom mógł istnieć, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrany sprzęt AGD. Piekarnik inteligentny czy lodówka z Wi-Fi to rozwiązania, które mogą znacznie ułatwić Twoje codzienne obowiązki. Dowiedz się więcej.

Smart dom – co oferuje?

Przekształcenie swojego domu w nowoczesny i intuicyjny smart dom może przynieść wiele korzyści. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o wygodzie. Dzięki inteligentnej aplikacji SmartThings* możemy mieć pod kontrolą wszystkie sprzęty w swoim domu i sterować nimi z poziomu swojego smartfonu. To znaczy, że nie trzeba odrywać się od innych zajęć, aby zgasić światła w pokoju obok, włączyć piekarnik lub włączyć pralkę. Co więcej, aby sterować swoimi inteligentnymi urządzeniami, nie musimy nawet znajdować się w domu.

Dzięki inteligentnemu domowi możemy zadbać także o zużycie energii. Wykorzystując aplikację SmartThings możemy kontrolować, ile energii zużywają poszczególne sprzęty, a także zdalnie je wyłączyć, jeśli akurat nie ma nikogo w domu i nie ma potrzeby ich wykorzystania.

Smart dom a dobór sprzętu AGD

Jednym z kluczowych elementów inteligentnego domu jest odpowiedni sprzęt AGD, wyposażony w moduł Wi-Fi, który umożliwi sterowanie urządzeniem. Wśród takiego sprzętu można znaleźć pralki, suszarki, lodówki, piekarniki, zmywarki czy roboty sprzątające.

Właściwie dobrany sprzęt AGD znacznie ułatwi życie, ale również może przyczynić się do większej oszczędności energii elektrycznej, a co za tym idzie, mniejszych rachunków za prąd.

Smart dom – jakie urządzenia AGD wybrać?

W jakie urządzenia AGD warto wyposażyć swój inteligentny dom? Przede wszystkim będzie to pralka. Jeśli często robisz pranie, wiesz jak żmudny i czasochłonny jest ten proces. Pralka Samsung Wi-Fi może sprawić, że codzienne pranie stanie się przyjemniejsze i bardziej intuicyjne. Doskonałym przykładem będzie tutaj pralka Bespoke AI™ WW11BB944DGB wyposażona w panel AI Control, umożliwiający personalizację ustawień.

Kolejne urządzenia, które pomogą zadbać o wygodę, jak i mogą się przyczynić do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej to piekarnik inteligentny NV7B6799JAK/U2 oraz lodówka z Wi-Fi RB38C7B6AAP/EF. Piekarnik z wbudowaną kamerą wesprze Cię w zadbaniu o to, aby Twoje potrawy zawsze były dobrze wypieczone i przygotowywane w odpowiedniej temperaturze. Ty z kolei możesz śledzić proces pieczenia bez otwierania drzwiczek piekarnika. Z kolei lodówka z Wi-Fi wesprze Cię w dbaniu o to, aby produkty spożywcze były przechowywane w odpowiedniej temperaturze i za pomocą aplikacji SmartThings poinformuje o otwartych drzwiach.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings.

Powiązane artykuły