Roleta basenowa podwodna z poliwęglanu – czy warto ją zamontować?

roleta basenowa podwodna

Spis treści

Podwodne rolety basenowe z poliwęglanu to praktyczny dodatek do basenów. Instalacje te zazwyczaj składają się z paneli zintegrowanych z bokami basenu i z wałem nawojowym umieszczonym w basenie. Dlaczego warto zdecydować się na ich montaż?

Czym wyróżniają się rolety basenowe z poliwęglanu?

Roleta podwodna z poliwęglanu działa w oparciu o prosty, ale skuteczny mechanizm. Jest ona zainstalowana na dnie basenu i składa się z listew z poliwęglanu, które można zwijać i rozwijać za pomocą systemu silnikowego. Mechanizm ten pozwala na bezproblemowe otwieranie i zamykanie rolety, zapewniając płynne przejście pomiędzy stanem otwartym i zamkniętym basenu. Dzięki temu, że mechanizm umieszczony jest na dnie basenu, roletę można zamontować także w już istniejących basenach.

Czym wyróżniają się rolety poliwęglanowe do basenu?

Główne cechy, jakimi charakteryzuje się roleta basenowa podwodna do basenu, to:

Zwiększone bezpieczeństwo

Podstawowym zadaniem rolety podwodnej z poliwęglanu jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom basenu. Zamknięta roleta tworzy nad basenem barierę ochronną, zapobiegając przypadkowym upadkom i ograniczając dostęp osób niepowołanych.

Ochrona przed zabrudzeniami

Rozwinięta roleta basenowa podwodna skutecznie zabezpiecza basen przed zabrudzeniami, na przykład opadającymi liśćmi, dlatego jego czyszczenie jest znacznie łatwiejsze.

Regulacja temperatury

Materiał poliwęglanowy jest doskonałym izolatorem, pomagającym regulować temperaturę wody w basenie. W efekcie roleta pomaga zatrzymać ciepło, wydłużając sezon kąpielowy.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Poliwęglan znany jest ze swojej odporności na promieniowanie UV. Roleta podwodna pełni rolę osłony chroniącej wodę w basenie przed szkodliwym promieniowaniem UV. Pomaga to nie tylko utrzymać jakość wody, ale także zapobiega degradacji chemii basenowej.

Energooszczędność

Właściwości izolacyjne rolety przyczyniają się do oszczędności poprzez zmniejszenie strat ciepła z basenu.

Estetyka

Oprócz korzyści funkcjonalnych, roleta basenowa podwodna z poliwęglanu nadaje basenom atrakcyjny wygląd. Rolety są dostępne w różnych kolorach jak przezroczysty, mleczny biały, niebieski. Montaż rolety podwodnej z poliwęglanu to proces specjalistyczny, wymagający fachowej wiedzy. Polega ona na przymocowaniu rolety do konstrukcji basenu i zainstalowaniu układu napędowego. Warto skonsultować się z doświadczonymi specjalistami w tej właśnie dziedzinie, aby zapewnić prawidłową instalację całego systemu i jego bezpieczeństwo i niezawodność pracy.

Powiązane artykuły