Materace hotelowe – jakie materace używane są w hotelach?

hotelowe materace

Spis treści

Materace hotelowe są kluczowym wyposażeniem pokoju hotelowego, zapewniającym gościom komfort i odpoczynek. Rodzaj materacy stosowanych w hotelach może się różnić w zależności od rodzaju hotelu. Jakie z nich używane są najczęściej? Przyglądamy im się bliżej?

Czym powinny cechować się materace hotelowe?

Wybór materaca może znacząco wpłynąć na satysfakcję gości i wpłynąć na ich postrzeganie hotelu. Właśnie dlatego znalezienie odpowiednich modeli ma bardzo duże znaczenie.

Hotele najczęściej wybierają odpowiednie materace w oparciu o rynek docelowy, wizerunek marki i względy budżetowe. Celem jest zapewnienie gościom wygodnej powierzchni do spania, która przyczynia się do pozytywnego doświadczenia podczas ich pobytu, dzięki czemu mogą częściej do nich wracać.

Rodzaje materaców hotelowych

Najczęściej używane materace hotelowe to:

  • Materace sprężynoweMaterace sprężynowe zbudowane są z systemu stalowych sprężyn. Są one pokryte dodatkowymi piankami dla większego komfortu, na przykład pianką wysokoelastyczną, która ma większą trwałość w porównaniu do najtańszych pianek tapicerskich.

Takie materace hotelowe – https://fabryka-snu.pl/category/materace-materace-hotelowe zapewniają dobre wsparcie, trwałość i mają one opcje twardości. Często są też tańsze w porównaniu do innych rodzajów materacy, co powoduje, że takie materace sprężynowe są szeroko stosowane w hotelach budżetowych i średniej klasy.

  • Materace z pianki memory
    Materace z pianki memory wykonane są z pianki o właściwościach termoelastycznych, która dopasowuje się do kształtu ciała. Są znane ze swoich właściwości łagodzących ucisk, dlatego też są one bardzo wygodne.

Materace hotelowe z pianki memory oferują użytkownikom doskonałe wsparcie i pozwalają na odciążenie punktów nacisku. W ten sposób redukują one bóle pleców, dlatego spanie na nich jest bardzo wygodne.

Materace z pianki memory są popularne ze względu na gwarancję luksusowego i wygodnego snu. Wiele ekskluzywnych i luksusowych hoteli wybiera materace z pianki memory ze względu na ich najwyższy komfort.

  • Materace lateksowe
    Materace lateksowe wykonane są z lateksu naturalnego lub syntetycznego. Są znane ze swojej sprężystości, trwałości i właściwości hipoalergicznych. Takie materace hotelowe zapewniają dobre wsparcie, oddychalność i odporność na alergeny. Ich głównym minusem jest dość wysoka cena w porównaniu do innych modeli.

Ze względu na swoje właściwości są często stosowane w hotelach przyjaznych dla środowiska i wrażliwych na alergie. Można je znaleźć w ekskluzywnych hotelach, w których priorytetem są naturalne i zrównoważone materiały oraz maksymalny komfort gości.

Powiązane artykuły