Kuchenne trendy wnętrzarskie w 2023 roku

trendy kuchenne

Spis treści

Świat aranżacji wnętrz ma nam nie tylko wiele do zaoferowania, ale zmienia się nieprzerwanie co jakiś czas, prezentując nam nie tyle nowe możliwości, ile wskazując te które cieszą się w dalszym ciągu sporym zainteresowaniem, lub pozwalając odnaleźć zupełnie nieznane dotychczas stylizacje. Nie inaczej jest w przypadku kuchni, a więc z jednej strony miejsca, w którym zależy nam na swobodnym i praktycznym w niej funkcjonowaniu, z drugiej jednak też pragniemy, aby prezentowała się ona w ciekawy i oryginalny sposób.  

Minimalizm i prostota – główne trendy w aranżacji kuchni

W nowoczesnych projektach kuchennych stawia się na funkcjonalność i wygodę użytkowania, co idzie w parze z minimalizmem. Modne będą jasne, stonowane kolory, takie jak biel, szarość czy beż, które optycznie powiększą pomieszczenie i nadadzą mu lekkości. Obecnie stosuje się również ciekawe wzory i faktury, takie jak drewniane deski na ścianie czy kamienne blaty. 

W minimalistycznej kuchni warto postawić na wygodne, proste rozwiązania, takie jak szafki z cichym domykiem, szuflady z systemem organizacji przestrzeni czy kuchenki wolnostojące. Dzięki takim rozwiązaniom można osiągnąć prostotę i minimalistyczny design, jednocześnie nie tracąc na funkcjonalności i wygodzie użytkowania.

Kuchenne wyspy — funkcjonalność i design

Kuchenne wyspy to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji kuchni w roku 2023. Stanowią one nie tylko praktyczne rozwiązanie w kwestii organizacji przestrzeni, ale również świetnie wpisują się w nowoczesne trendy designu. Wyspy kuchenne to idealne miejsce do przygotowania posiłków, ale również do spożywania ich w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Charakteryzują się one różnorodnością rozmiarów i kształtów, co umożliwia ich idealne dopasowanie do konkretnych potrzeb i wymagań użytkownika.Modne będą kuchenne wyspy o minimalistycznym designie, z jasnymi blatami i ciekawymi detalami, takimi jak metalowe uchwyty czy dekoracyjne podświetlenie. 

Kolor w kuchni — odważne połączenia i subtelne akcenty

W 2023 roku modne będą zarówno odważne połączenia kolorystyczne, jak i subtelne akcenty w postaci jednego, mocnego koloru. Kolorowe szafki, blaty czy ściany to sposób na ożywienie kuchni i nadanie jej niepowtarzalnego stylu. Warto

Powiązane artykuły